Листопадівська загальноосвітня школа І - ІІ ступенів НОВОМИРГОРОДСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ


запам'ятати

 



Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія
  • «Правопис не з прикметниками»

    «Правопис не з прикметниками»

    Тема. Написання не з прикметниками

    Мета: поглибити знання учнів про прикметник; навчити писати не з прикметниками та коментувати написане; сформувати орфографічні навички учнів; прищеплювати любов до мови; виховувати культуру мовлення

    Тип уроку: поглиблення знань і умінь, урок-дослідження

    Обладнання: дидактичний матеріал, схема «Не з прикметниками», дошка, підручник, тестові завдання

                                                         Хід уроку

    І.Організаційний момент

    ІІ. Психологічна релаксація

    ІІІ.Актуалізація опорних знань

        1.Мозковий штурм (Експрес-бесіда)

        2.Мовна розминка

            А)Вибери правильний варіант;

             Якісні прикметники наведені у рядку:

     А скляний, ведмежий,чесний;

     Б  натхненний,солдатський,заячий

     В  високий, хитрий, стрункий;

     Г  Тетянин, лікарський,веселий

     

            Б)Гра «Я редактор»;

            В)Визнач  спосіб творення прикметника;

            Г)Утвори прикметник.

    ІV.Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

           Очікувані результати

    V.Поглиблення знань учнів про прикметник

        1.Мовне дослідження (робота в дослідницькій лабораторії):

          Недбалий                      не ледачий, а працьовитий;

          Недоступний                Я тут не самотній.

          Невисокий (низький)

        2.Опрацювання таблиці-схеми

        3.Висновок.

        4.Синтаксична хвилинка (синтаксичний розбір речення), пояснення правопису прикметників із не

           Держава Україна велика, (не)бідна, (не)залежна і самостійна.

         5.Робота з підручником  Впр.448 (2,3) усно

            Зробити розбір за будовою слова нестримний, пояснити правопис.

         6. «Займи позицію»

     (Не)швидкою ходою йшли чумацькі воли, повертаючись із далекого     Дону. (М.Стельмах)

      Кирило – (не)молодий чоловік (не)високого зросту, з круглим обличчям. (П.Мирний)

     Кущі колючого терну все густіше вкривали яр (не)проглядним зеленим покровом (А.Шиян)

     Клас у нас (не)великий, але дуже світлий (В.Бичко)

     Чорні шляхи (не)скінченними широкими стежками бігли за обрій

              О.Довженко

        7.Творча лабораторія (придумати речення, щоб прикметник із не був присудком)

        8.Лексикологічна хвилинка (дібрати до слів синонім без не)

      Невеселий –

      Неширокий –

      Нетвердий –

      Нечистий –

      Необачний –

       9. «Фразеологічне доміно» (пара прикметник із не)

    VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

    VІІ. Оцінювання згідно фішок

    VІІІ.Домашнє завдання.  Скласти вірш чи лінгвістичну казку про не з прикметниками; опрацювати П. 29, Впр.451