Листопадівська загальноосвітня школа І - ІІ ступенів НОВОМИРГОРОДСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ


запам'ятати

 



Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія
  • Федорова О. Р., вчитель математики

    Методична розробка відкритого уроку

    з математики у 6 класі

     

    «Додавання і віднімання раціональних чисел»

    (27.02.2017 р.)

     

     

     

     

    Підготувала

    вчитель математики

    Федорова О. Р.

     

     

     

     

     

     

     

     

    с. Листопадове

    2017 р.

     

     

    Тема: Додавання і віднімання раціональних чисел

    Мета: навчальна: систематизувати й узагальнити матеріал за темою «Додавання і віднімання раціональних чисел» з метою подальшої діагностики і корекції знань;

    розвивальна: розвивати логічне мислення, пам'ять, розвивати комунікативні компетентності учнів;

    виховна: виховувати наполегливість, акуратність, самостійність.

    Обладнання та наочність: підручник, роздавальний матеріал, формули та таблиці, презентація.

    Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань.

     

    Хід уроку

     

    І. Організаційний етап

    Привітання.

    Перевірка присутності учнів.

    Перевірка готовності учнів до уроку.

     

    ІІ. Перевірка домашнього завдання

    Робота в групах:

    1.    Які дії ми вже навчилися виконувати з раціональними числами?

    2.   За якої умови сума двох чисел дорівнює нулю?

    5. Мотивація навчальної діяльності

    Налаштуйтесь на самостійну роботу, адже сьогодні слід узагальнити й систематизувати отримані знання з пройденої теми, продемонструвати, чого навчилися за цей час. Активно працюйте на уроці, слідкуйте за часом і будьте уважними, щоб усунути прогалини в знаннях, рухатись далі і якомога краще написати контрольну роботу.

     

    V. Удосконалення знань, умінь і навичок

    Вправа 1.

    На островах Тихого океану живуть черепахи-гіганти. Вони такого розміру, що діти можуть кататися, сидячи у них на панцирі. Назву цих черепах зашифровано у цьому завданні: (слайд 1)

     

    1. -42 + 18

    2. -3,91 + 3,91

    3. 15,3 + (-2,3)

    4. 12 – (-2)

    5. 31 – 12

    6. – 48 – 23

    7. -6,1 + 6,1+0

    8. 15 – 20

    9. – 25 – (-5)

    10. – 102,08 – 0

     

    0 = Е

    13=Р

    -5=Л

    -20=И

    19=О

    -71=Х

    -24=Д

    -102,8=С

    14=М

     

    ·        Індивідуальна робота за картками:

    Картка №1. Обчисліть у зручний спосіб: 13 + (-15) + 15 +17 = (-15 +15) +

    + (13 +17) = 0 + 30 = 30.

    Картка №2. Обчисліть у зручний спосіб: -60 + 47 + (-37) = (-60 + (-37)) + 47

    = - 97 + 47 = - 50.

    Картка №3. Обчисліть у зручний спосіб: - 90 + 90 + (-113) = 0 -113 = -113.

    Картка №4. Дано числа 1,5; - 3,5; -2,5. Знайдіть число, протилежне сумі цих чисел.

    Картка №5. Дано числа 1,5; - 3,5; -2,5. Знайдіть суму чисел, протилежних даним.

    Картка №6. Розвяжіть рівняння х-2 =3.

    Картка №7. Розкрийте дужки і спростіть вираз (х + 6,4) – (х – 2,6).

     

    ·